Gdzie kupić przydomową oczyszczalnię ścieków 2020

Inwestorzy, którzy budują dom na terenach nie posiadających zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej są zobowiązani do samodzielnego zadbania o odprowadzenie produkowanych ścieków. Do wyboru jest szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków. Pierwsze rozwiązanie wiąże się z kosztownym i uciążliwym opróżnianiem zbiornika bezodpływowego. Uwzględniając długoterminową eksploatację zdecydowanie korzystniejsza jest budowa przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków. Jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska oraz tanie w eksploatacji. Na rynku jest szeroki wybór przydomowych oczyszczalni ścieków. Poniższy artykuł podpowiada gdzie kupić oczyszczalnię oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru.
Gdzie kupić przydomową oczyszczalnię ścieków 2020
Na co zwrócić uwagę przed wyborem oczyszczalni?
Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków jest urządzeniem charakteryzującym się wysoką efektywnością. W urządzeniu tym w wyniku procesów biologicznego rozkładu zanieczyszczeń za który odpowiedzialne są mikroorganizmy (głównie bakterie), ścieki oczyszczane są do wody drugiej klasy czystości. Gwarancję wysokiej efektywności przydomowej oczyszczalni potwierdzają badania wykonane przez niezależne laboratorium notyfikowane. Dlatego decydując się na zakup własnej oczyszczalni pod uwagę należy brać tylko certyfikowane urządzenia. Przydomowe oczyszczalnie legalnie sprzedawane i montowane na terenie kraju powinny posiadać certyfikat zgodności z normą 12566-3:2005+A2:2013. Kolejnym czynnikiem na który należy zwrócić uwagę jest technologia pracy oczyszczalni. Dostępne na rynku urządzenia wykorzystują technologie osadu czynnego, złoża biologicznego lub jednocześnie dwie wymienione. Przydomowe oczyszczalnie pracujące wykorzystujące osad czynny wyróżniają się wysoką efektywnością oczyszczania ścieków, ale są wrażliwe na zmienny skład i dopływ ścieków do oczyszczalni. Z kolei odporność na zmienne warunki pracy wykazuje technologia złoża biologicznego. Złoże biologiczne jest również odporne na tymczasowy brak dopływu ścieków np. okresy urlopowe. Dlatego idealne rozwiązanie stanową przydomowe oczyszczalnie pracujące w technologii hybrydowej. Połączenie technologii osadu czynnego oraz złoża biologicznego gwarantuje stabilną pracę i wysoką efektywność nawet przy trudnych warunkach pracy, związanych ze zmiennością w składzie ścieków. Należy pamiętać, że podstawą poprawnej pracy oczyszczalni jest prawidłowy dobór urządzenie oraz eksploatacja. Dlatego dokonując zakupu przydomowej oczyszczalni warto skorzystać z usług doświadczonego i sprawdzonego dostawcy.

Firma Traidenis-Pol Sp. z o.o. od ponad 15 lat zajmuje się doradztwem, projektowanie, dostawą i montażem przydomowych oczyszczalni NV. W ofercie Traidenis-Pol znajdują się certyfikowane przydomowe oczyszczalnie ścieków NV. Urządzenia NV pracują w technologii hybrydowej, a ich zbiornik wykonany jest z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym, a więc materiału słynącego z wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Oczyszczalnie NV stanowią typoszereg czterech urządzeń różniących się wydajnością. Na oczyszczalnie NV udzielana jest 20-letnia gwarancja. Firma Traidenis-Pol działa na terenie całego kraju poprzez sieć regionalnych dystrybutorów.